Terminliste 2019


Mottatte søknader blir lagt ut her etter hvert som de kommer inn. Listen er ikke endelig og kan bli endret.
De konkurranser vi ikke har mottatt søknad på, er merket med kursiv skrift.  Når søknaden mottas blir det gjort om til normal skrift.

Invitasjonene til konkurransene vil bli linket opp til arrangørens navn etter hvert som vi mottar dem.
Resultater blir linket til arrangementsnavnet.


Reglement Wakecupen 2019 (pr. 7. februar) justert 19. februar
Dette reglementet gjelder for årets tre konkurranser i Wakecupen, og viser hvordan poengberegningen foregår.
Godkjent av NVWF wakeboardkomite.

Sammenlagt resultatliste fra NVWFs Wakecup 2019 (etter 3 av 3 konkurranser)



Terminliste oppdatert pr. 4. september 2019


DatoArrangørArrangementGrenStedHomologering/
klassifisering
14.-23. februar
IWWF
2018 World Cablewakeboard Championships
Wakeboard, wakeskate
Buenos Aires, Argentina

7. maiAsker & Bærum VSKTirsdagscupen runde 1SlalåmSIAP, SkarnesRanking list
21. maiAsker & Bærum VSKTirsdagscupen runde 2SlalåmSIAP, SkarnesRanking list
25. maiSlåstad VSK
Slåstad Spring SlalomSlalåmSIAP, SkarnesRanking list
26. mai
Slåstad VSK
Slåstad Junior Spring
Slalåm, trick, hopp
SIAP, Skarnes
Normal
1. juni
Sauherad IL, wakeboard
Rundbane (wakecup 2019)
Delfincup (1)
Wakeboard, wakeskate
Norsjø kabelpark, Akkerhaugen

4. juniAsker & Bærum VSKTirsdagscupen runde 3SlalåmSIAP, SkarnesRanking list
11. juni
Asker og Bærum VSK
Tirsdagscupen runde 4
Slalåm
SIAP, Skarnes
Ranking list
15. juniNeglespretten W og BFKKabeltricks (wakecup 2019)
Delfincup (2)
Wakeboard/wakeskateSeaside Cablepark, Hamar
16. juni
Ullensaker VSK
Delfincup (3) AVLYST!
Slalåm, trick
Hurdal

21.-23. juniSlåstad VSK
Slåstad Open
Slåstad Open paravannski
Slalåm, trick, hoppSIAP, SkarnesRanking list
26.-30. juniStavanger og Sandnes VSK
NM vannski og paravannski (ifm. NM-Veka)
Open - Paravannski- Aldersbestemt
Slalåm, trick, hoppLimavannet, Sandnes
Normal
4.-7. juli
IWWF
World Under 21 Waterski Championships
Slalåm, trick, hopp
Edmonton, Canada

5. juli
Slåstad VSK
Slåstad Junior Summer
Slalåm, trick, hopp
SIAP, Skarnes
Normal
5. juli
Tønsberg V og WBK
Hopp (wakecup 2019)
Delfincup (4)
Wakeboard, wakeskate
Surf City, Tønsberg

6. juliMoelv VSK
Delfincup (5)

Moelv

7. juli
Lillehammer VSK
Delfincup (6)

NB! flyttes til Moelv

12.-14. juli
DVWF
Nordisk Ungdomsmesterskap
Slalåm, trick, hopp
Vallensbæk, Danmark

18.-21. juliIWWF, EC
EC Open ChampionshipsSlalåm, trick, hoppSesena, Spania
22.-28. juli
IWWF
World Disabled Waterski Championships
Slalåm, trick, hopp
SIAP, Skarnes

24.-27. juli
IWWF, EC
EC Cablewakeboard Championships, Open & seated
Wakeboard, wakeskate
Stawiky, Polen

25.-28. juliIWWF, EC
EC 35+ Championships
Slalåm, trick, hoppIoannina, Hellas
2.-4. august
IWWF, EC
EC U21 Championships
Slalåm, trick, hopp
Dnipro, Ukraina

3.-4. august
Stavanger og Sandnes VSK
Jodi's Ski Cup
Slalåm, hoppLimavatnet, Ålgård
Normal
5.-10. august
IWWF, EC
EC Wakeboard Boat Championship
Wakeboard, wakeskate
Kiev, Ukraina

10. august
Arendal WBK
Best tricks, wakeboard båt (alternativt show for de unge)
Wakeboard
Furrebanen, Arendal

10. august
Enebakk VSK
Dr. Oetker pick and choose konkurranse
Slalåm (uhomologert), trick, hopp
Mjærvann, Enebakk
Normal
11. august
Enebakk VSK
Enebakk Open
Slalåm (uhomologert), trick, hopp
Mjærvann, Enebakk
Normal
12.-18. augustIWWF
World Open Championships
Slalåm, trick, wakeboard
Putrajaya, Malaysia

13. augustAsker & Bærum VSK
Tirsdagscupen runde 5
SlalåmSIAP, Skarnes
Ranking list
17. augustEnebakk VSK
Delfincup (7)
Slalåm, trick, hoppMjærvann, Enebakk

23.-24. august
Sauherad IL, wakeboard
NM kabelwakeboard og -wakeskate
Open og Aldersbestemt
Barneshow
Wakeboard, wakeskate
Norsjø kabelpark, Akkerhaugen
***nasjonal
25. august
Slåstad VSK
Delfincup (8)
Slalåm, trick, hopp
SIAP, Skarnes

27. august
Asker & Bærum VSK
Tirsdagscupen runde 6
Slalåm
SIAP, Skarnes
Ranking list
27.-31. augustIWWF, EC
EC Youth ChampionshipsSlalåm, trick, hoppRoquebrunes-sur-Argens, Frankrike
31. august
Slåstad VSKSlåstad Fall Slalom og
Slåstad Fall Slalom para.
SlalåmSIAP, SkarnesRanking list
10.-15. september
IWWF, EC
EC Cablewakeboard Championships, Youth & Seniors
Wakeboard, wakeskate
Beckum, Tyskland

19.-23. november
IWWF
World Wakeboard Boat Championships
Wakeboard, wakeskate
Abu Dhabi, UAE

Levert av IdrettenOnline