Terminliste 2022


Mottatte søknader vil bli lagt ut her etter hvert som de kommer inn. Listen er ikke endelig og kan bli endret.
De konkurranser vi ikke har mottatt søknad på, er merket med kursiv skrift.  Når søknaden mottas blir det gjort om til normal skrift.

Invitasjonene til konkurransene vil bli linket opp til arrangørens navn etter hvert som vi mottar dem.
Resultater blir så linket til arrangementsnavnet.


Reglement Wakecupen - justert 300721
Dette reglementet gjelder for årets konkurranser i Wakecupen, og viser hvordan poengberegningen foregår.
Godkjent av NVWF wakeboardkomite.


NVWFs Wakecup 2022 - sammenlagtresultater etter 3 konkurranser (pr. 26. september)


Oppdatert 27. september 2022


DatoArrangørArrangementGrenStedHomologering/
klassifisering






14. maiAsker og Bærum VSKTirsdagscupen 1SlalåmSIAP, SkarnesRanking list






22. maiSlåstad VSKSlåstad Spring SlalomSlalåmSIAP, SkarnesRanking list






24. maiAsker og Bærum VSKTirsdagscupen 2SlalåmSIAP, SkarnesRanking list






04.-05. juniStavanger og Sandnes VSK
Lima OpenSlalåmLimavannet, SandnesNormal
05. juniArendal WBKDelfincup-Barnas dag
Wakeboard kabelFurrebanen, Arendalflyttet fra 26. juni






07. juniAsker og Bærum VSKTirsdagscupen 3SlalåmSIAP, SkarnesRanking list






12. juniUllensaker VSKDelfincup
Haugnes, HurdalsjøenAvlyst!






18. juniNeglespretten W og BFK
Wakecup og DelfincupWakeboard kabelSeaside cablepark, HamarUtsatt til 3. sept.
18.-19. juniSlåstad VSKSlåstad OpenSlalåm, trick og hoppSIAP, SkarnesRanking list






26. juniKvelde VSK
Delfincup
Lågen, Larvik






09.-10. juliSlåstad VSK/NVWF
Scandinavian Youth Waterski Championships (SYC)Slalåm, trick og hoppSIAP, SkarnesRanking list






15.-17. juli
Slåstad VSKSlåstad ProAmSlalåmSIAP, SkarnesRecord Capability






20-24. juliIWWF, E&A
E&A +35 Waterski ChampionshipsSlalåm, trick og hoppIoannina, Hellas






21.-23. juliNeglespretten W og BFK/NVWFScandinavian Open Barefoot ChampionshipsSlalåm, trick og hoppStavsjøen, RingsakerRanking list
Utsatt til uke 30 2023!!!






25.-30. juliIWWF
IWWF World Wakeboard Boat Championships
Rieti, Italia






27.-30. juliIWWF, E&A
E&A Barefoot ChampionshipsSlalåm, trick og hoppChartres, Frankrike






30. juliArendal WBKBig Air og Best Line på Rails (U-18 og open)Wakeboard kabelFurrebanen, Arendal
30. juliEnebakk VSK
Enebakk Open Slalåm, trick og hoppMjærvann, EnebakkNormal
31. juliEnebakk VSK
Dr. Oetker pick and chooseSlalåm og/eller hoppMjærvann, EnebakkNormal






03.-07. augustIWWF, E&A
E&A Youth Waterski ChampionshipsSlalåm, trick og hoppIoannina, Hellas






06.-07. augustSvorken VSK
Delfincup

Hjultjønna, Melhus






12.-14. augustSlåstad VSK
NM vannski og paravannski
-aldersbestemte klasser
-open
-paravannski (ingen deltakelse)
Slalåm, trick og hoppSIAP, SkarnesRanking list
13. augustKongsberg WBK
Wakecup (cablewakeboard.net) 
Wake- og Delfincup
Wakeboard kabelLågen kabelpark, Kongsberg*internasjonal






16. augustAsker og Bærum VSKTirsdagscupen 4SlalåmSIAP, SkarnesRanking list
Avlyst!!






18.-21. augustIWWF, E&AE&A Open Waterski ChampionshipsSlalåm, trick og hoppDnipro, UkrainaKansellert!!






20. augustMoelv VSK
Delfincup
Korgerstuguvika, Moelv
21. augustLillehammer VSK
Delfincup

Vannsportsenteret, Lillehammer






22.-28. augustIWWF E&A
E&A Cablewakeboard ChampionshipsWakeboard kabel, wakeskate, seated (para.)Thy Cablepark, Thisted, Danmark






24.-27. augustFISUWorld University Waterski & Wakeboard ChampionshipsSlalåm, trick, hopp og wakeboardMinsk, HviterusslandKansellert!!






26.-27. augustSauherad IL, wakeboard
NM kabelwakeboard og 
-wakeskate
Barneshow
Wakeboard kabel og wakeskateNorsjø kabelpark,
Akkerhaugen
***nasjonal
Flyttes til 2.-3. september grunnet EM
26. aug. - 03. sept.IWWF, E&A
E&A Disabled Waterski ChampionshipsSlalåm, trick og hoppFischlham, Østerrike
26.aug - 03. sept.IWWF, E&A
E&A U-21 Waterski ChampionshipsSlalåm, trick og hoppFischlham, Østerrike






28. augustAsker og Bærum VSKTirsdagscupen 5SlalåmSIAP, SkarnesRanking list






02.-03. septemberSauherad IL, wakeboard
NM kabelwakeboard og wakeskate
-Open klasser
-Aldersbestemte klasser
-Barneshow
Wakeboard kabel og wakeskateNorsjø kabelpark, Akkerhaugen***nasjonal
Flyttet fra 26.-27. august






03. septemberNeglespretten W og BFKWakecup og DelfincupWakeboard kabelSeaside cablepark, Hamarflyttet fra 18. juni
03. septemberSlåstad VSK
Delfincup og deliderdag
-Delfincup (homologert)
-Delfincup (uhomologert)
Slalåm, trick og hoppSIAP, Skarnes
04. septemberSlåstad VSKSlåstad FallSlalåmSIAP, SkarnesRanking list






08.-11. septemberIWWF, E&A
E&A  Open Waterski ChampionshipsSlalåm, trick og hoppRecetto, Italia






10. septemberNeglespretten W og BFK
Wakecup og DelfincupWakeboard kabelSeaside cablepark, HamarFlyttet fra 03. september
11. septemberLillehammer VSK
Lillehammer Fall TrickTrickVannsportsenteret, LillehammerNormal






12.-18. septemberIWWF
World +35 Waterski ChampionshipsSlalåm, trick og hoppBaurech, Frankrike






24. septemberSauherad IL, wakeboard
Wakecup og DelfincupWakeboard kabelNorsjø kabelpark, Akkerhaugen*internasjonal






30.okt.- 06. nov.IWWF
World Cablewakeboard & 
-wakeskate Championships
Wakeboard og wakeskate kabelBangkok, Thailand






05.-08. januar 2023IWWF
World Under 17 Waterski Championships 2022Slalåm, trick og hoppSan Bernardo, Chile